+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Cклад блискавкозахисту та види блискавкоприймачів

Cклад блискавкозахисту та види блискавкоприймачів

Блискавкозахистом називається сукупність заходів та технічних засобів, спрямованих на захист будівель, споруд, обладнання та людей від впливу розрядів блискавки. Безпосередня небезпека від дії блискавки – це пожежі, ураження та загибель людей та тварин, вихід з ладу електричного та електронного устаткування та інше.

Перед проектуванням системи захисту від блискавки виконують розрахунок зони блискавкозахисту над різними спорудами, шляхів відводу струму і його розтікання по землі.

Грозозахист є необхідним атрибутом будь-якої споруди, та за призначенням ділиться на зовнішню та внутрішню. Зовнішня система блискавкозахисту являє собою систему, яка перехоплює розряд блискавки та відводить її розряд в землю, тим самим захищаючи будівлю, людей та обладнання, що знаходяться в ньому .

Склад блискавкозахисту

Він складається з блискавкоприймача, токовода та заземлювача. Блискавкоприймач служить для безпосереднього перехоплення розряду блискавки.

Види молніепрёмніков:

  • стрижневі;
  • тросові;
  • сіткові.

В якості блискавкоприймача також використовується близкавковловлююча сітка на покрівлі, вона накладається на неметалевий дах (з дроту діаметром 6...8 мм та осередком 6х6 см).

До складу блискавкозахисту входить струмовідвід. Цей елемент є частиною системи, що відводить струм блискавки від блискавкоприймача до заземлювача. В якості струмовідводу зазвичай використовується сталевий стрижень, або сталева смуга поперечним перерізом не менше 48 мм²

.

Сталевий стрижень та сталева смуга

Заземлювач – це металевий стрижень, заглиблений у ґрунт для забезпечення розтікання струму в землю. Імпульсний опір заземлювача визначається категорією об'єкта блискавкозахисту та нормується «Інструкцією з проектування та влаштування блискавкозахисту».

Останнім часом знайшли широке застосування, так звані, активні блискавкоприймачі. Їх головна відмінність від класичних в здібності, під час грози, іонізувати повітря навколо себе. Тим самим вони істотно збільшують зону грозозахисту, а відповідно підвищують ступінь захисту від попадання розряду блискавки.

Внутрішня система блискавкозахисту обмежує рівень імпульсного перенапруження на електрообладнанні на безпечному рівні. Вона складається з пристроїв захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП), що встановлюються у вступних розподільчих пристроях.

Звідси висновок, що для того, щоб грамотно убезпечити своє житло та майно, а також здоров'я та навіть життя, від такого недружнього атмосферного явища як блискавка, необхідно вдаватися до послуг спеціально навчених фахівців. Саме вони точно знають, як зробити монтаж системи блискавкозахисту надійно та якісно.

Назад в: Блискавкозахист, Електрика 11-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Необхідність блискавкозахисту в наш час
Необхідність блискавкозахисту в наш час

Грози ні для кого з нас не є чимось екзотичним чи небаченим, та й кожен з нас знає якої шкоди може завдати дана стихія. Щоб запобігти руйнівним...

Чи потрібен блискавкозахист димарів?
Чи потрібен блискавкозахист димарів?

У наш час є думка, що удари грози найчастіше вражають висотні споруди. Насправді дане питання є предметом постійного обговорення, з цікавими...

Блискавкозахист будівель: рекомендації з проектування
Блискавкозахист будівель: рекомендації з проектування

Грози та розряди блискавок – явище досить часте у наших широтах. Багато збитків доставляють блискавки, потрапляючи у будь-яку будівлю або...

Всі статті