+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Види охоронної сигналізації та принцип їх роботи

Види охоронної сигналізації та принцип їх роботи

З розвитком технічного прогресу у всіх сферах людської діяльності відбулися докорінні зміни.

Не оминули вони стороною та область захисту особистого та суспільного майна.

З метою припинення можливостей розкрадання, або псування цього майна вже давно використовуються різноманітні системи охоронної сигналізації. Ці системи можуть бути самих різних видів та типів.

У цій статті ми розглянемо види охоронної сигналізації та обладнання, яке входить до їх складу.

Призначення охоронної сигналізації

Головне завдання охоронної сигналізації – це своєчасна передача сигналу тривоги про спробу незаконного проникнення на об'єкт, що охороняється. Виконання даного завдання можливе лише при правильному підборі обладнання та вірному проведенні монтажу системи сигналізації.

Види охоронних систем

За способом використання охоронна сигналізація може бути автономною, або централізованою. Тут вже потрібно чітке уявлення про те, які цілі ставляться перед системою. Якщо завдання в тому, щоб просто відлякати випадкового правопорушника та оповістити власника, або охоронця про спробу проникнення допомогою сирени, то в цьому випадку досить буде місцевої автономної системи. Якщо ж завдання ставиться більш широке, а саме у припиненні правопорушення чи затримання зловмисника, то необхідна установка охоронної системи з виведенням на централізований пульт охорони.

За способом повідомлення охоронну сигналізацію, поділяють на такі види:

  • Автономні системи – системи які передбачають оснащення об'єктів датчиками, які при проникненні спрацьовують, включаючи звукову сирену, або пристрої зі спеціальними світловими спалахами. Всі пристрої підключені до загальної контрольної панелі, на яку передається сигнал від того чи іншого датчика. На пульт зовнішньої охорони сигнал про порушення не передається.
  • Системи охоронної сигналізації з підключенням за допомогою телефонної лінії - принцип роботи такої системи досить простий та популярний. При спрацьовуванні системи включається спеціальний модуль, що відправляє голосові повідомлення на заздалегідь запрограмовані номери абонентів, таким чином, подається сигнал про проникнення порушника. Абонентами, як правило виступають охоронні служби.
  • GSM-системи – в цьому випадку сигнали від датчиків сигналізації передаються на спеціальний GSM-модуль. При спрацьовуванні сигналізації система передає тривожні повідомлення у вигляді SMS, або ж голосові сигнали на запрограмовані мобільні телефони відповідальних осіб.
  • Централізована система з виходом на пульт сигналізації – на сьогоднішній день найбільш ефективна система охоронної сигналізації. При спрацьовуванні охоронних датчиків, сигнал з панелі сигналізації направляється на пульт охорони. Для зв'язку з центральним пультом можуть використовуватися та GSM-лінії, та телефонні канали, та радіоканали, а також спільне, або комбіноване поєднання перерахованих вище ліній.

Типи охоронних датчиків

У будь-якому випадку основою для побудови системи охоронної сигналізації є датчики. Вони можуть бути найрізноманітніших видів та принципів роботи: герконовні датчики, що реагують на відкриття вікон, або дверей, інфрачервоні, радіохвильові, ємкісні, акустичні, реагують на розбиття скла, променеві, що спрацьовують при перетині променя та інші.

Охоронні сигналізації та датчики

Всі вони локалізують місце проникнення, передають сигнал на контрольну панель, яка вже в свою чергу здійснює оповіщення. Спосіб оповіщення буде залежати від виду сигналізації та моделі ППК ( прилад приймально-контрольний).

Сьогодні різноманітні види охоронної сигналізації забезпечують максимальний захист будь-якого об'єкту, що охороняється. Власнику важливо підібрати найбільш прийнятну конфігурацію для охорони свого майна. І найкращим виходом буде проведено консультації з компетентними фахівцями, які зможуть правильно підібрати обладнання, кваліфіковано проконсультувати та грамотно встановити систему сигналізації, виходячи з вимог клієнта.

Назад в: Охоронна сигналізація, Безпека 23-05-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Вартість на обслуговування пожежної сигналізації
Вартість на обслуговування пожежної сигналізації

Ціна на обслуговування пожежної сигналізації залежить від багатьох складових, що включають у себе як комплекс робіт по обслуговуванню самої...

Вибір системи охоронно-пожежної сигналізації
Вибір системи охоронно-пожежної сигналізації

Існує велика кількість систем забезпечення безпеки, тобто захист від несанкціонованих проникнень. Але як правильно вибрати спосіб забезпечення...

Ремонт охоронної сигналізації складу
Ремонт охоронної сигналізації складу

Охоронна сигналізація, встановлюється відповідно до проектів сигналізації, та включає до себе монтаж та пуско-налагоджувальні роботи. На...

Всі статті