+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Які бувають види оповіщення для систем безпеки?

Які бувають види оповіщення для систем безпеки?

Системи оповіщення – різновид систем безпеки. Вони потрібні для повідомлення людей присутніх в будівлі про виникнення нештатної ситуації - пожежі, аварії, або небезпеки іншого роду. Ці системи служать також засобом передачі актуальної інформації, по зонах об'єкта, або ж інших термінових повідомлень.

Які бувають види оповіщення для систем безпеки? Всі оповіщаючі системи діляться на кілька певних видів за такими характеристиками: форма оповіщення, можливості, а також способи охоплення та розповсюдження сигналів. Характеристика «форма оповіщення» говорить про те, що система може бути мовною, звуковою, або комбінованою.

Система мовного оповіщення

Система дозволяє передавати сигнал тривоги за допомогою мовних повідомлень. За звичай вона встановлюється в багатоповерхових будівлях, бізнес центрах, на великих об'єктах й підприємствах.

Перевага цієї системи в тому, що інформація передається у всі зони одночасно, що дає можливість провести термінову евакуацію. Можна транслювати мовні повідомлення, заздалегідь записані на носій. Системи мовного сповіщення являють собою блок мовного повідомлення, що встановлюється в спеціальний шафа. Повідомлення транслюються по системі гучномовців, які встановлюються у всіх зонах об'єкта.

У випадку системи голосового оповіщення повідомлення передаються у вигляді заздалегідь записаних на носій голосових повідомлень, або живого повідомлення диспетчера. Це оповіщення може бути зручним, якщо є необхідність трансляції голосових повідомлень різноманітного типу. Якщо є необхідність передачі чітких голосових повідомлень, ця система оповіщення вважається найбільш придатною.

Автоматизована система оповіщення

Оповіщаючі системи, які використовують звукову передачу сигналів, наприклад у вигляді сирени, розраховані тільки на сповіщення про аварійну ситуацію. Для посилення звукового сигналу передбачаються додаткові підсилювачі, що допомагають багаторазово збільшувати чіткість та потужність звуку.

Системи оповіщення, поєднують в собі кілька видів сповіщення, бувають автоматичними та напівавтоматичними. Автоматизована система транслює сигнал, або записане повідомлення автоматично у всі зони сповіщення. У разі, якщо система має якісь обмеження по функціоналу, передача сигналу може надходити не вчасно, а це може уповільнити проведення евакуації людей.

Тому автоматизовані системи переважніше використовують в невеликих будівлях з невеликою кількістю людей. Напівавтоматичні системи краще застосовувати для великих об'єктів. У даному випадку до автоматичних сигналів тривоги можна додати голосове повідомлення, яке надходить одночасно у всі зони й забезпечує оперативну інформацію про необхідність евакуації.

Назад в: Оповіщення, Безпека 24-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Характеристики автоматичної системи оповіщення
Характеристики автоматичної системи оповіщення

У даній статті ми розповімо вам про те, які бувають характеристики автоматичних систем оповіщення. А також розповімо про основні особливості...

Система автоматичного оповіщення: функції та завдання
Система автоматичного оповіщення: функції та завдання

Автоматична система оповіщення (АФО) – ефективний інструмент для вибору найбільш прийнятного алгоритму своєчасного інформування, про будь...

Як працює оповіщення про надзвичайні ситуації?
Як працює оповіщення про надзвичайні ситуації?

Кажучи про оповіщення надзвичайних ситуацій, хочеться сказати про дії, що вживаються за сигналами оповіщення цивільної оборони. Особливо слід...

Всі статті