+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як підібрати обладнання для відеоспостереження?

Як підібрати обладнання для відеоспостереження?

У сучасному аграрному, або промисловому виробництві збереження матеріальних цінностей та витратних матеріалів підприємства стоїть дуже гостро.

Напевно кожен з керівників навіть не великого підприємства стикався з проблемою крадіжки пального, мінеральних добрив, комплектуючих деталей, різних видів продукції з території господарства.

Одним із дієвих способів вирішення цієї проблеми є встановлення цілодобового відеоспостереження на виробничих майданчиках, ремонтних майстерень, складах ПММ, сховищах продукції і на інших об'єктах. Обладнання для охоронного спостереження може бути різне, і для різних цілей використовується.

Як підібрати обладнання для відеоспостереження? Потрібно звернеться до фахівців які розуміються на установці подібних пристроїв охорони. Щоб убезпечити своє майно Ви повинні чітко визначиться для яких цілей буде використовуватись відеоспостереження, цілодобовий запис, або тільки по ІК датчику спрацьовування, або тільки в певний час доби, наприклад нічні відеокамери. На скільки велика область повинна бути під відеоспостереженням?

Встановлення відеоспостереження на виробництві дасть можливість:

 • контролювати виробничий процес на території господарства в режимі онлайн;
 • у випадках виникнення нещасних випадків, встановити причину та винуватців;
 • стежити за переміщенням товарів між складами та виробничими приміщеннями підприємства;
 • спостерігати за діяльністю, або ж бездіяльністю ваших працівників.

Схеми розташування відеокамер

Першочерговим завданням у вирішені даного питання є проектування систем відеоконтролю та складення схеми, за якою буде відбуватися відеоспостереження.

Для забезпечення оптимальних показників якості зображення необхідно враховувати такі показники як:

 • відстань до основного об’єкту за яким буде вестися спостереження;
 • площу яку необхідно покрити зоною дії відеокамер;
 • можливість встановлення, та спосіб кріплення відеокамер;
 • умови в яких буде працювати камера;
 • місце розташування записуючих пристроїв (пульту керування).

Наступним кроком у розробці проекту є вибір типу обладнання, за допомогою якого буде реалізований даний проект.

Вибір відеокамер

На сьогоднішній день ринок відеокамер є досить різноманітним. Камери відрізняються як технічними характеристиками, виробниками, вартістю а що саме головне способом передачі даних. Вони поділяються на аналогові та цифрові відеокамери (ІР відеокамери).

IP відеокамера

Для реалізації проекту з використанням аналогових відеокамер необхідно врахувати те, що для забезпечення роботи камер потрібно використати коаксіальний кабель для передачі даних, а також силовий кабель для підключення камер до електроживлення. При використанні цифрових відеокамер підключення відбувається одним кабелем UTP, FTP (вита пара), що дозволяє економити на силовому кабелі.

Вибір обладнання

При виборі даного обладнання необхідно звернути увагу, що зафіксувати відео зображення можна за допомогою, персонального комп’ютера (ПК), або ж за допомогою цифрового відеорегістратора (DVR). При реалізації відео спостереження за допомогою ПК у комп’ютер необхідно встановити плату відео захвату.

Відеорегістратор являє собою окремий пристрій за допомогою якого здійснюється запис відео-зображення. Як правило виробники не комплектують DVR жорсткими дисками, необхідними для збереження інформації.

При виборі жорсткого диску необхідно керуватися:

 • кількістю відеокамер;
 • якість, в якій буде здійснюватися запис;
 • тривалість збереження інформації.

Способи встановлення відеокамер

Для ефективної роботи відеокамери її необхідно надійно закріпити на достатній висоті, по можливості замаскувати, захистити від попадання опадів, запобігти можливим механічним пошкодженням, а також від надмірного запилення. Важливим є те, що камеру не слід встановлювати навпроти освітлюваних приладів, прямих сонячних променів оскільки відбудеться ефект світлової завіси, що погіршить якість зображення.

Специфічність промислового чи аграрного виробництва диктує свої правила в організації відео спостереження, оскільки необхідно покрити великі території підприємства, що в свою чергу спричиняє великі затрати на прокладення кабелю. В складських, або ж виробничих приміщеннях можливе велике задимлення, що знижує коефіцієнт корисної дії відеокамер.

Назад в: Відеоспостереження, Безпека 02-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як встановити відеоспостереження в квартиру?
Як встановити відеоспостереження в квартиру?

Якщо у Вас є власна квартира, в якій зберігаються цінні речі, то це може стати приманкою для злодіїв, які не будуть довго чекати. Виходячи з...

Як встановити камери відеоспостереження для магазину?
Як встановити камери відеоспостереження для магазину?

Системи відеоспостереження сьогодні, користуються особливим попитом, оскільки відмінно забезпечують безпеку довіреної ділянки спостереження....

Система охорони периметра та її компоненти
Система охорони периметра та її компоненти

У нинішні дні кожен об'єкт, будь то магазин, будинок або автомобіль слід захищати. Сучасні технології дозволяють охороняти як рухомі об'єкти,...

Всі статті