+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Для чого та де використовуються комутаційні елементи?

Для чого та де використовуються комутаційні елементи?

При прокладанні мережі нам не обійтися без пристроїв комутації: погодьтеся, будь-яку кабельну лінію просто неможливо собі уявити без вимикачів, реле, запобіжників. Тому давайте ж подивимося, що ж являють собою різні комутаційні елементи, коли вони застосовуються та чому тільки з ними можливий дійсно якісний монтаж кабельних мереж.

Компоненти силових електромереж

Автоматичний вмикач – це механічний пристрій, що проводить струм при нормальному режимі роботи електромережі та відключає його, як в заданий момент часу, так і при аномальних станах, таких як коротке замикання. Як ви розумієте, інсталяція мережі не може обійтися без цих елементів. Автоматичні вимикачі захищають кабельної лінії та допомагають розподіляти силові навантаження.

Роз'єднувач – вже з назви можна здогадатися, що робить цей комутаційний апарат: він відключає харчування ділянки електромережі, отсоединяя її від загальної ланцюга механічно. Знову ж таки, з міркувань безпеки цей елемент також є ключовим – він допомагає захистити мережу та забезпечує нормальний режим її роботи.

Роз'єднувач

Короткозамикач – електричний комутаційний пристрій, що дозволяє штучно створювати коротке замикання та заземлювати його. Воно є прекрасною альтернативою дорогим силовим вимикачів, тому повсюдно застосовується при будівництві підстанцій. У разі аварій ці пристрої допомагають активувати захист магістральної ЛЕП – їх роль велика.

Реле – це ключовий пристрій, що дозволяє перемикати електричні ланцюги при зміні вхідних величин. Подаються на комутаційний елемент параметри можуть бути заданими та не тільки електричними. Тому-то монтаж кабельних мереж обов'язково супроводжується установкою пневматичних, температурних, ЕМ реле – дані пристрої допомагають регулювати роботу електромережі.

Контактор – це комутаційний елемент, Встановлене на тих ділянках ланцюга, які за планом повинні часто включатися та вимикатися. У більшості випадків контактори монтуються при прокладці промислових електричних мереж, що працюють з великими постійними струмами. Ще одне їх призначення – управління електродвигунами великої потужності: ліфтів, трамвайних вагонів, тепловозів.

Контактори

Запобіжник – одноразовий електричний комутаційний елемент, що захищає мережу від занадто великого струму, перегрівів, займань. Як тільки режим роботи кабельної лінії починає відрізнятися від нормального, пристрій розмикає ланцюг.

Ми перерахували основні види комутаційних елементів – природно, вибір одного або декількох з них залежить від того, як здійснюється монтаж електромережі, і які цілі вона переслідує.

Назад в: Електроживлення, Освітлення, Електрика 16-12-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як проводиться монтаж підрозетників?
Як проводиться монтаж підрозетників?

Уже з назви зрозуміло, навіщо потрібний цей конструктивний елемент – для установки перед розетками, щоб останні були надійно зафіксовані. Таким...

Будова силового кабелю та його елементи
Будова силового кабелю та його елементи

Силовий кабель призначений для передавання на відстані електроенергії, що використовується для живлення електроприладів. Вони зазвичай...

Системи резервного електроживлення: склад та можливості
Системи резервного електроживлення: склад та можливості

Технології сучасного будівництва передбачають широке застосування автоматичних систем в інженерному оснащенні комерційних будівель та житлових...

Всі статті