+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Системи відеоспостереження: принцип роботи

Системи відеоспостереження: принцип роботи

Загально відомо, що більшу частину інформації про все що відбувається навколо люди сприймають через органи зору, тобто візуально. Не виняток становлять і системи охорони та безпеки. У цій області широко використовуються системи відеоспостереження, принцип роботи яких, вести процес відеоконтролю над об'єктом, що охороняється, який проводиться за допомогою апаратних засобів та програмних продуктів (відеокамери, відеореєстратори, програмне забезпечення відеоспостереження).

Робота систем відеоспостереження

Сучасні системи відеоконтролю дають можливість спостерігати та фіксувати дії, передавати дані на мобільні телефони за допомогою Інтернет, або GPRS-каналу.

За принципом компонування виділяють кілька видів систем охоронного відеоспостереження:

  • на базі квадратора;
  • на базі відеореєстратора;
  • на базі комп'ютера.

Найдешевшої системою аналогового охоронного відеоспостереження – це система, що базується на основі квадратора, основними компонентами якої є: відеореєстратор, монітор, відеокамери. У цьому випадку на монітор виводитися чотири зображення у режимі реального часу, може виводитися по черзі з деяким інтервалом зображення від кожної камери.

У цієї технології є один суттєвий недолік – неможливо проводити запис без відеомагнітофона, необхідно постійно міняти касети. Тому рішення на базі квадратора найдоцільніше використовувати на парковках, прохідних, стоянках, словом там, де є постійний пост охорони.

Відеореєстратор (Digital Video Recorder, DVR) – апаратно-програмне пристрій, який може приймати, фіксувати, обробляти та відтворювати інформацію від камер спостереження. Кількість камер, підключених до відеореєстратора може досягати від 16 до 64. Крім того, за технічної можливості, відеореєстратори вільно об'єднуються у локальну мережу. При тому, відеозображення від камер можна спостерігати на ПК, ноутбуку, на смартфоні, які мають доступ до Інтернету.

Відеореєстратор

Функції відеореєстратора багаторазово ширше, ніж у квадратора. DVR може управляти поворотними відеокамерами, фіксувати отримані дані на цифрові носії, здійснювати стиснення та архівування відеоданих, проводити запис звуку по кожному каналу, працювати по локальній мережі, реагувати на рух.

Спостереження на базі комп'ютера – найбільш дієва заміна морально застарілого аналогового відеоспостереження. Ці системи відеоконтролю базуються на основі плати відеозахвату. Це спеціальний пристрій, монтується в ПК та виконує роботу перетворювача аналогового відеосигналу в цифровий, а також архівує, записує та виводить зображення на екран. Все це виконується за допомогою ПЗ.

Плати відеозахоплення

Плата відеозахоплення забезпечена власними пам'яттю, процесором, системою вхід-вихід. Комп'ютерні системи відеоспостереження останнього покоління можуть працювати одночасно з усіма стандартами відео: PAL, NTSC, SECAM та мають всі переваги систем на базі відеореєстратора, а також мають можливість побудови комплексних систем безпеки, спільно з системами контролю доступу та охранка-пожежною сигналізацією.

Системи охоронного відеоспостереження покликані запобігати крадіжку цінних речей та техніки, несанкціоноване проникнення на територію, або об'єкт сторонніх осіб, хуліганські витівки, злодійство чи неадекватну поведінку особового складу підприємства. Також здійснювати контрольно-пропускний режим, припиняти конфлікти між персоналом та клієнтами, обрахування покупців, винос продукції повз касу, витік інформації, випадки шахрайства та шахрайства та багато іншого.

Назад в: Відеоспостереження, Безпека 28-02-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Принцип роботи системи зовнішнього відеоспостереження
Принцип роботи системи зовнішнього відеоспостереження

У цій статті хотілося б поговорити на тему системи зовнішнього відеоспостереження. Сьогодні питання захисту об'єктів стає все більш актуальним,...

Навіщо потрібна установка відеоспостереження в приміщенні?
Навіщо потрібна установка відеоспостереження в приміщенні?

Системи відеоспостереження призначені для того, що б забезпечувати цілодобову охорону того чи іншого приміщення. Систем відеоконтролю сьогодні...

Міні камера відеоспостереження: прихована установка
Міні камера відеоспостереження: прихована установка

У наш час мініатюрні камери спостереження не є чимось недоступним. Експлуатація таких пристроїв цілком виправдана, оскільки вони покликані...

Всі статті