Каталог
+380Показати номер

Як виконати розрахунок освітлення для офісу?

Як виконати розрахунок освітлення для офісу?

Освітленість для офісу розраховують методом коефіцієнта використання світлового потоку (точковим методом) або за допомогою таблиць питомої потужності (прямі нормативи).

Розрахунок освітлення для офісу починається з огляду приміщення та складання таблиць основних параметрів (довжина, висота, ширина, площа, коефіцієнт відбиття стелі стін і підлоги, характер навколишнього середовища і характер можливого технологічного процесу).

Далі йде підбір електричних джерел світла та їх тип (беруться в облік параметри живлячої мережі, найчастіше використовується фазну напругу 220 вольт). По функціях освітлювачі бувають евакуаційні та чергові. Вони виділяються із світильників загального призначення але підключаються до окремої лінії та комутуються на резервний ввід або введення від незалежного джерела живлення, наприклад дизель генератора, згідно ПУЕ.

З нормативних документів (ГОСТ, ДБН діючий на території держави або стандартів ISO міжнародної системи стандартизації) підбираємо норми освітленості для даного типу приміщення. Вводимо поняття коефіцієнт запасу «k» (для приміщень з газорозрядними лампами 1.3, а для ламп розжарювання 1.25). Підбираємо кількість світильників та розміщення їх на плані.

Освітлення для офісу

Для основного освітлення приміщень загального призначення як правило використовуються газорозрядні лампи слабкого тиску, а для освітлення допоміжних приміщень лампи розжарювання.

Розрахунок освітлення

Розрахунок освітлення за питомою потужністю використовують при визначенні загального рівномірного освітлення закритих приміщень. При цьому використовують спеціальні таблиці питомої потужності.

Метод коефіцієнта використання світлового потоку використовують при розрахунку загального рівномірного освітлення горизонтальної поверхні в закритих приміщеннях. При цьому розраховується світловий потік, який відбивається від стін стелі та підлоги.

Точковий метод використовують під час перевірки розрахунків освітлення, а також при прямих розрахунках, загального локалізованого, місцевого, зовнішнього,освітлення не горизонтальних площ.

Точковий метод враховує тільки освітленість від світлового потоку, що безпосередньо потрапляє від світильника в розрахункову точку.

Розрахунок освітлення з прямих нормативів застосовується для приміщень, де встановлюється один світильник. При цьому потужність приймається з таблиці з урахуванням нормативної освітленості та площі приміщення.

Назад в: Освітлення, Електрика 19-02-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті