+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Навіщо потрібна експлуатація кабельних мереж в офісі?

Навіщо потрібна експлуатація кабельних мереж в офісі?

Основа інформаційної кабельної мережі компанії – це структурована кабельна система (СКС). Вона дає можливість інтеграції всіх інженерних рішень в єдину середовище, що використовуються в щоденній роботі підприємства. Прикладом може бути та система відеонагляду, та ЛВС, а також традиційна, IP-телефонія.

Звичайно ж, набір технічних рішень працює на основі кабельної системи досить динамічно. У ході роботи одні пристрої додаються, інші видаляються, розгортаються та згортаються різні системи, персонал офісу переходять з одного місця на інше. При цьому перенесення та додавання активного обладнання, проводиться в рамках існуючої експлуатації та адміністрування (комп'ютери, телефони, сервери, АТС, роутери, комутатори тощо).

Структурована кабельна мережа

Експлуатація кабельних мереж в офісі не повинна проходити хаотично та безсистемно. Для цього є певні правила, без виконання яких процес управління кабельної інфраструктурою дуже швидко стає досить трудомістким заняттям. При цьому ймовірність порушити існуючі з'єднання при спробі додати нові або змінити існуючі багаторазово збільшується.

Які завдання доводиться виконувати при стандартній експлуатації кабельної системи:

  • по-перше – вимірювати параметри кабельних ліній та перевірити їх придатність до роботи;
  • по-друге – визначити, з яким портом лінійної частини кросу пов'язане те чи інше робоче місце;
  • по-третє – визначити, який порт станційної частини кросу, з'єднаний з конкретним портом лінійної та навпаки;
  • в-четвертих – визначити, з яким портом станційної частини кросу комутується конкретний порт активного обладнання. При великій кількості портів активного обладнання ця задача досить непроста;
  • по-п'яте – перевірити візуально відсутність місць потенційного розриву або оголення кабелю, а також місць потенційної загрози для користувача.

Методи маркування

Загалом - головні завдання управління СКС вирішуються саме на кросі. Один зі способів «не заблукати» в кросах – промаркувати кабельні елементи кросових пристроїв. За міжнародним стандартом TIA/EIA-606А, позначаються майже всі елементи СКС, в тому числі розетки з модулями, патч-панелі з модулями на, кросові панелі та інше. Словом все пасивне обладнання, а також елементи заземлення та навіть кабель-канали.

Є безліч методів маркування. Практично найбільш часто застосовують перманентний маркер або підписані наклейки. Символіка маркування повинна бути ясна будь-якому працівнику служби експлуатації. Також не варто забувати про документації по мережі, яку теж потрібно утримувати в актуальному стані. Як правило, основними розділами документації є: маркування елементів; схема кроссирования кабелю.

У висновку статті хотілося б відзначити, що при експлуатації кабельні мережі, вирішують такі завдання, як визначення портів, ідентифікація та перемикання з'єднувальних ліній між портами, запобігання аварійних випадків. Для полегшення роботи, рекомендуємо дотримуватися вказаних правил, і Ваша мережа буде працювати довго та «без сюрпризів».

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 10-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Що таке інформаційна система обробки даних?
Що таке інформаційна система обробки даних?

Ми живемо у світі інформації. З кожним днем кількість найрізноманітніших даних багаторазово збільшується, тому інформаційні системи обробки...

Як проводиться обтиск конекторів RJ-45?
Як проводиться обтиск конекторів RJ-45?

Без даного комунікаційного елемента неможливо прокласти кабельну Ethernet мережу, тому дуже важливо в подробицях знати, як його змонтувати. При...

Елементи СКС: комутаційне обладнання
Елементи СКС: комутаційне обладнання

Інсталяція кабельних мереж великих та малих масштабів була б неможливою без з'єднувальних елементів. Крім того, для організації серйозної...

Всі статті