+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Призначення захисного занулення, основа електрозахисту

Призначення захисного занулення, основа електрозахисту

Електричні пристрої глибоко увійшли в наше життя як на побутовому рівні(пральні машинки, електрочайники, електроплитки, телевізори, ПК), так та в роботі (електричні станки, серверні установки, різного роду офісна техніка). Незамінним атрибутом користування електричними приладами є правила техніки безпеки, згідно яких при монтажі будь якого роду електрообладнання являється обов’язковим використання захисного занулення.

Призначення захисного занулення

Основним призначення захисного занулення є захист користувача від враження електричним струмом коли він доторкається до корпусу електроприладу, який виявився під напругою через порушення ізоляції дротів. Принцип дії процесу занулення полягає у виникненні короткого замикання при пробої фази на струмо непровідну частину пристрою, що призводить до спрацювання системи захисту (автоматичне вимкнення, або плавлення захисних запобіжників). Таким чином рівень безпеки досягається вимкненням частини мережі, в якій відбулося коротке замикання.

Система заземлення

Захисне занулення впроваджують шляхом використання нульового захисного провідника, який об’єднує структурні елементи об’єкта (корпус, окремі елементи, кожух тощо) з заземленою нейтраллю джерела живлення.

Звісно ж не кожна система занулення являється ефективною, оскільки до нього теж є певні вимоги. Занулення повинно бути виповнене так, щоб струм короткого замикання на аварійній ділянці досягав значення, що є достатнім для плавлення запобіжника чи вимкнення автоматичної системи захисту. Для цього опір у ланцюзі короткого замикання повинен бути достатньо низьким. У випадку, якщо не відбудеться вимкнення, то струм буде протікати по всьому ланцюгу та в результаті під напругою виявиться не тільки пошкоджений елемент, але і решта елементів об’єкту, оскільки всі вони пов’язані між собою. Величина такого струму може бути досить значною, тому завжди потрібно дотримуватись всіх вимог техніки безпеки.

Захисна дія занулення забезпечується надійним спрацюванням максимального рівня струмового захисту на швидке відключення ділянки мережі з пошкодженою ізоляцією. Згідно з нормами, час автоматичного вимикання пошкодженої лінії не повинен становити більше ніж 0,4сек.

Занулення характеризується значно меншими захисними функціями ніж інші види електрозахисту, тому його використовують тільки у випадку коли неможливо, недоцільно чи прокладати заземлення занадто дорого.

Назад в: Заземлення, Електрика 10-11-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Для чого потрібно захисне заземлення?
Для чого потрібно захисне заземлення?

Застосування захисного заземлення – це гарант безпечного функціонування електрообладнання та, що найголовніше, безпеки людей від ураження...

Як зробити заземлення бізнес центру?
Як зробити заземлення бізнес центру?

Сьогодні багато електроприладів, покликаних полегшити наше життя, разом з благами несуть та чималу небезпеку, у вигляді пошкоджень ізоляції,...

Як зробити заземлення в квартирі своїми руками?
Як зробити заземлення в квартирі своїми руками?

Упорядковані міські квартири, як правило, оснащені електрощитом, розташованим біля сходової площадки, що дозволяє максимально спростити процес...

Всі статті