+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як зробити заземлення газового котла?

Як зробити заземлення газового котла?

Заземлення газових котлів, разом з установкою ПЗВ (пристрій захисного відключення) – це необхідна й обов'язкова умова при підключенні системи газопостачання до житлових будинків. Цей захід направлений на захист людини та електрообладнання від небезпечної для життя і здоров'я електричної напруги та струму, а також від пожежі, або вибуху.

Саме тому, до якості заземлення котлів пред'являються найбільш жорсткі вимоги, порівняно із звичайною захисною системою заземлення будинку.

Як зробити заземлення газового котла? По-перше, необхідно знати вимоги до якості заземлення газових котлів, регламентовані ПУЕ (правилами пристроїв електроустановок), які мають у своєму складі такі основні пункти.

Опір заземлення, встановлюваного при підключенні газового котла до газопостачання, повинен бути:

  • в глинистому грунті – до 10 Ом (при стандартній напрузі 220В від джерела однофазного струму або при напрузі 380 В від джерела трифазного струму);
  • у піщаному грунті – до 50 Ом (при напрузі 220 В від джерела однофазного струму, або при напрузі 380 В від джерела трифазного струму).

Незважаючи на те, що ПУЕ вказує менш жорсткі норми для опору кожного з повторних систем заземлень (у звичайних грунтах – до 30 Ом), інспекції газових компаній вимагають підключення даної системи з опором до 10 Ом в звичайних грунтах. Ці вимоги розумні та часто пов'язані з широко поширеним явищем – відсутністю повторних заземлень на об'єкті, де монтується газовий котел.

Встановлення системи

Сучасні технології дозволяють досить легко та швидко встановити ефективну систему, яка буде функціонувати довгий час, без ремонту й обслуговування.

Для пристрою заземлення газового котла з необхідними якостями фахівцями рекомендовано застосовувати універсальний комплект модульного заземлення, виготовлений у вигляді точкового заземлення. Монтаж такого роду системи дає можливість отримати необхідну заземлювальну систему на невеликій площі на обмеженому просторі: в підполі, підвалі, або біля будинку, не ламаючи покриття і не порушуючи газони.

Система заземлення біля будинку

При установці системи заземлення в кожному окремому випадку необхідний індивідуальний підхід. Тому можливий підбір набору для даного рішення з окремих елементів та в необхідній кількості, так, як в стандартному комплекті виробник постарався врахувати всі можливі варіанти, що є не завжди необхідним для клієнта.

Назад в: Заземлення, Електрика 20-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як зробити заземлення медичного закладу?
Як зробити заземлення медичного закладу?

У медичних установах, дуже багато апаратури, для ефективної роботи якої, потрібно заземлення . Виключно професіонали володіють навичками...

Методи вимірювання опору заземлення
Методи вимірювання опору заземлення

Вимірювання та розрахунок заземлення досить складний процес, який по плечу фахівцям, так як неправильно зроблене заземлення не працюватиме...

Як зробити заземлення в будинку своїми руками?
Як зробити заземлення в будинку своїми руками?

Заземлення являє собою електричне з'єднання електроприладу, або іншого предмету з провідного матеріалу з землею та включає в себе металеве...

Всі статті