Каталог
+380Показати номер

Зірка або кільце? Топологія комп'ютерних мереж

Зірка або кільце? Топологія комп'ютерних мереж

Спосіб з'єднання комп'ютерів у комп'ютерні мережі – називаеться топологія комп'ютерних мереж. Являє собою фізичний провідник (звичайний коаксіальний кабель), до якого підключаються робочі станції. Підключення відбувається за допомогою підключення трійників.

Сегментом комп'ютерної мережі по даній топології служить відрізок коаксіального кабелю з роз'ємами СР та BNC. Коаксіальний кабель зазвичай буває двох стандартів: з хвильовим опором 50 Ом та 75 Ом. У комп'ютерних мережах застосовується 50-омний кабель та відповідний роз’єм СР-50. На кінцях шини встановлюються термінатори, які становлять резистори з опором 50 Ом. Лінія передач вважається налаштованої, коли всі пристрої, в неї включені, мають однакове хвильовий опір. Якщо раптом стався обрив шини, комп'ютерна мережа перестає функціонувати.

Існує таке явище, як колізія – виникає в комп'ютерній мережі, якщо передачу починають одночасно більше однієї робочої станції.

Коаксіальний кабель буває в двох виконаннях: тонкий (діаметром 5-6 мм) та товстий (діаметром 12-14 мм). Довжина сегмента, побудованого на тонкому коаксіалі може досягати 185 м, на товстому – 500 м.

Коаксіальний кабель

За даною технологією комп'ютерна мережа має незручну розширюваність, для того, щоб додати робочу станцію необхідно зупиняти роботу мережі.

Топологія «Кільце»

При побудові комп'ютерної мережі по топології «Кільце», робочі станції з'єднані один за одним та остання підключена до першої. У даній топології напрям передачі задається при побудові мережі та залишається незмінним. Відмінною особливістю топології є наявність в мережі службового пакета, що іменується «маркер», який має 2 стани: «вільний», «зайнятий». Будь яка робоча станція для початку передачі повинна отримати маркер в змозі. «Вільний». При цьому він прикріплює до нього передані дані, стан змінюється на «зайнятий» та відбувається відправка даних. При отриманні робочою станцією маркера «зайнятий», вона не може виробляти передачу.

Перевагою цієї топології є повна відсутність колізії. Недоліками – дороге обладнання та слабка розширюваність.

Топологія «Зірка»

Являє собою зіркоподібне з'єднання комп'ютерів. Якщо в центрі зірки розташований комп'ютер, то це активна зірка. Якщо мережеве обладнання – пасивна.

Дана топологія має дуже хорошу розширюваність. Вихід з ладу будь-якого комп'ютера крім основного не веде до зупинки мережі.

В якості сегмента мережі при топології »зірка» зазвичай стає вита пара UTP, обтиску на кінцях коннекторами RJ-45.

Також існують похідні топології.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 26-04-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті