Каталог
+380Показати номер

Як встановити електророзетку?

Як встановити електророзетку?

Встановлення електророзетки настільки проста процедура, що багато користувачів електромереж самі вирішуються здійснити її. Для цього потрібно небагато: монтажні інструменти, прокладена до місця монтажу проводка, заготовлений заздалегідь технологічний отвір в стіні потрібного діаметра, підрозетник і сама розетка. Звичайно, необхідно також дотримуватися техніки безпеки при роботі з електроприладами, а безпосередньо перед монтажем – знеструмити приміщення і перевірити відсутність напруги.

Особливості вибору електророзетки

При всьому багатстві вибору електричних розеток різної «місткості» (одинарні, подвійні) і різного дизайну, всіх їх можна віднести до 2-х основних типів: зовнішні і внутрішні.

Зовнішні, або накладні, встановлюються в разі, якщо проводка йде по поверхні стіни, або стіни побудовані з горючих, легкозаймистих матеріалів (дерево). Їх монтаж простіше і швидше, так як не вимагає обладнання технологічного отвору під коробку і її монтажу. До того ж, таке встановлення позволітв разі виникнення проблем (іскріння, оплавлення або диму) оперативно локалізувати їх, не вдаючись до порушення фінішного і декоративного настінного покриття. Мінус накладного монтажу - страждає естетика, так як проводка впадає в очі, а кришка розетки «випирає» зі стіни.

Для установки внутрішніх розеток за допомогою коронки в стіні висвердлюється отвір необхідного діаметра і глибини, куди врівень монтується коробка підрозетника і закріплюється за допомогою гіпсу, штукатурки або аналогічних будматеріалів. Потім в коробку вводиться електропроводка, встановлюється і закріплюється внутрішня частина розетки. Самим недорогим і практичним матеріалом для коробок є пластик. Конструктивно коробки можуть відрізнятися, в залежності від матеріалу стін. Наприклад, для монтажу в гіпсокартон застосовується спеціальна коробка з «вушками», в які вставляються фіксують шурупи. Тому при покупці коробки варто уточнити цей момент у продавця.

встановлення електричної розетки

Послідовність установки електророзетки

Монтаж електричної розетки складається з 4-х основних етапів:

  • розбирання корпусу;
  • підключення до контактів розетки проводів електромережі;
  • установка і фіксація базової частини розетки; 
  • фіксація кришки розетки.

Перед тим, як встановити внутрішню частину розетки в коробку необхідно послабити контакти, куди будуть вставлятися дроти, а кінці проводів зачистити. Якщо їх довжина значна – можна згорнути дроти у вигляді змійки, щоб компактно укласти в коробку і уникнути перегинів.

Фіксація кінців проводів в контактах розетки – відповідальний момент, від якого буде залежати безперебійність електропостачання і довговічність конструкції. Потрібно пам'ятати, що в разі поганого затягування при підключенні потужного споживчого пристрою, місце з'єднання буде сильно грітися, що призведе до оплавлення коробки і корпусу розетки.

Після закріплення контактів базова частина розетки монтується в підрозетник і закріплюється передбаченим чином – розпірні лапками або шурупами, а потім накладається і також шурупами фіксується кришка розетки.

Як можна бачити зі статті, встановлення електричної розетки – досить швидкий процес, але пов'язаний з багатьма нюансами, які можуть зіграти вирішальну роль в ході експлуатації електроапаратури. Тому рекомендується довірити підбір, монтаж і підключення електророзеток професіоналам.

Назад в: Електроживлення, Електрика 21-05-2018

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті