Каталог
+380Показати номер

Як організована автоматизована система оповіщення?

Як організована автоматизована система оповіщення?

Організація автоматизованої системи оповіщення здійснюється, виходячи з її функціональних особливостей і завдань. Основним завданням є подача присутнім на об'єкті людям сигналів про виникнення ПП (пожежі) і координація їх дій в ході евакуації. Крім того, в громадських і комерційних будівлях СОУЕ може виконувати допоміжні функції: трансляція фонової музики, рекламних повідомлень, інформації про заходи.

Основні особливості автоматизованих систем оповіщення

За своїм складом системи оповіщення надзвичайно різноманітні, проте їх планування підпорядковується суворим правилам, стандартам і нормам. Основні вимоги викладені в зводі правил протипожежної безпеки, де сказано, що при загорянні має здійснюватись оповіщення людей про пожежу та евакуація за допомогою комплексу звукових, мовних і світлових сигналів різного типу.

Це може бути транслювання через динаміки запису голосових повідомлень, вказівок, інструкцій або команд, пульсуючі звукові сигнали різної інтенсивності та періодичності. Звукові оповіщувачі відрізняються конструкцією, режимом роботи, функціональністю, видом сигналу і способом його генерації (механічний або електричний).

Розрізняють три основних типи пристроїв для подачі немовних сигналу: дзвінок, гудок і сирена. Крім того, існує безліч різновидів систем, в яких використовуються звукові колонки і динаміки для трансляції мовних повідомлень. Повідомлення можуть подаватися через мікрофон з консоллю в операторському пункті або у вигляді запису, що транслюється з програвача. У таку підсистему обов'язково входить обладнання для настройки звукового сигналу і коригування його потужності: підсилювач, мікшер, звуковий пульт та інше.

До світлових сигналів відносяться також пульсуючі сигнали пожежної небезпеки, покажчики аварійних виходів і напрямків переміщення при евакуації, освітлення «антипаніка» для місць великого скупчення людей, переходів і великих коридорів, постійно світяться покажчики перепадів висоти і порогів, небезпечних ділянок маршруту, сходів і так далі, а також висвітлення пунктів і місць, де розташовується обладнання для гасіння пожежі, контрольне обладнання інженерних систем, медпунктів, засобів екстреного зв'язку.

Головні виконавчі елементи в системі оповіщення – світлові та звукові сповіщувачі. Їх кількість, склад, види підбираються фахівцями в ході проектування, після ретельного обстеження об'єкта, умов навколишнього середовища та згідно з технічними регламентами.

склад автоматизованої системи оповіщення

Склад автоматизованої системи оповіщення

Основною особливістю автоматизованої системи оповіщення є наявність контролерів і блоків автоматичного управління, які запускають систему, як тільки надійде сигнал з датчиків (задимлення, температурних, охоронних, затоплення, загазованості та інших). Обмін сигналами між пристроями системи може здійснюватися по дротових і бездротових каналах зв'язку.

Автоматизована система оповіщення може бути побудована на принципі часткового або повного контролю операторами з центрального пульта.

Таким чином, типовий склад автоматизованої системи оповіщення наступний:

  • світлові сповіщувачі;
  • акустичні сповіщувачі;
  • підсилювач, мікшер;
  • блок автоматичного управління з контролерами, картами пам'яті, процесором;
  • джерело резервного живлення.

Багато сучасні автоматизовані системи оповіщення для невеликих об'єктів виконуються в компактному вигляді – в них оповіщувач, гучномовець, карта пам'яті, підсилювач, контролери і джерело резервного живлення розміщуються в одному корпусі.

Автоматизована система оповіщення підключається до датчиків навколишнього середовища і основної системи електроживлення, може інтегруватися з системою автоматичного пожежогасіння, охоронною системою, СКУД, підсистемами мовного оповіщення, дистанційного оповіщення на мобільні пристрої зв'язку (по SMS) і так далі – в залежності від передбачених виробником можливостей і функціоналу.

Назад в: Оповіщення, Телекомунікації 21-06-2019

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті