Каталог
+380Показати номер

Які бувають типи оптичних волокон?

Які бувають типи оптичних волокон?

Всі різновиди оптоволокна володіють подібною структурою. Це двохшарова кварцова нитка циліндричної форми, яка складається з серцевини і оболонки. Серцевина забезпечує поширення світлових хвиль, які в процесі повністю відбиваються від внутрішньої поверхні оболонки.

Серцевина модифікується германієм, що забезпечує більш високе значення заломлення, ніж у оболонки. Поверх оболонки знаходиться шар з акрилатного лаку, який захищає нитку від механічних впливів і вологи. Світло не може проникнути в оболонку до рівня лакового покриття (максимум на глибину, рівну довжині хвилі), а значить, не взаємодіє з ним.

Всі волокна в сучасних ВОЛЗ настільки близькі між собою за технічними параметрами, що зовні їх практично неможливо розрізнити. Тому важливою умовою правильної організації оптоволоконної мережі є маркування і строгий облік обладнання.

типи оптичних волокон

Типи оптичних волокон

Розрізняють два основних типи волокон: багатомодові (multimode, або ММ) і одномодові (singlemode, або SМ).

Оболонка обох типів волокон кабелів має діаметр 125+1 мкм. Діаметри серцевини відрізняються. У multimode вона може бути 50/62,5 мкм, а у singlemode розкид параметрів лежить в межах 3-10 мкм.

Номенклатура оптоволокон і вимоги до них розроблені відповідно до міжнародного стандарту ITU-T Rec.G.

Волокна singlemode

Основний критерій singlemode волокон – діаметр модового плями і дисперсійні характеристики. Розмір плями може коливатися в рамках 8-10 мкм, в залежності від виду волокна і функціональної довжини хвилі. Відповідно до вимог міжнародних стандартів, відхилення фактичного діаметру від середнє допустимого не повинно бути більше 10%.

Кабелі singlemode володіють більш високими характеристиками і більш дорогі, по відношенню до мультимодових. Головна відмінність полягає в режимі проходження світлових променів.

Передача даних в singlemode здійснюється на довжинах хвиль 1300/1500 нм. Вони забезпечують мінімальну дисперсію і втрату сигналу, що дає можливість передавати дані на більшу відстань, в порівнянні з мультимодових кабелем (до 80 км).

Існують спеціальні різновиди одномодових волокон, які використовуються в модулях для компенсації дисперсії, оптоусілітелях (EDFA), гіроскопах, поляризованих делителях, змішувачах, оптошнурах, нелінійних компонентах.

Волокна multimode

При проходженні по мультимодових кабелю промені демонструють істотний розкид траєкторій, через що форма сигналу піддається спотворень. Максимальна допустима довжина такої траси – 2-5 км.

Мультимодові волокна бувають двох видів, в залежності від профілю показника заломлення по перетину:

  • ступінчасті;
  • градієнтні.

Волокна першого виду застосовуються для прокладки трас до 1 км. Другий вид застосовується на трасах до 5 км.

Відмінності між ними в тому, що в «східчастих» волокнах одночасно передається до 1000 мод з різним розподілом по оптоволокну, різними оптичними трасами і періодами поширення. У «градієнтних» значення заломлення змінюється плавно, що забезпечує стабільне проходження мод і низьку межмодовую дисперсію.

Сфера застосування волокон різного типу

Одномодові волокна використовуються в транспортних мережах трьох рівнів: магістрального, розподільного та рівня доступу.

Багатомодові застосовуються в локальних комп'ютерних мережах і транспортних мережах на рівні доступу.

Підбір необхідного типу оптоволокон, як і підготовка до монтажу, а також сам монтаж обладнання в складі ВОЛЗ виробляються в рамках ретельно розробленого проекту. З урахуванням величезної кількості чинників ризику і необхідності застосовувати спеціальне обладнання, довірити цю послугу можна тільки досвідченим фахівцям.

Назад в: Кабельні споруди, Передача даних, Інформатизація 28-06-2019

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті