Каталог
+380Показати номер

Захисне заземлення електроустанов

Захисне заземлення електроустанов

При проведенні робіт з електричними установками, згідно з нормами, необхідно, щоб на даних пристроях було встановлено захисне заземлення електроустанов. Для чого це потрібно, як влаштовано, з чого виконано захисне заземлення? Постараємося дати відповідь на ці питання.

Як працює та для чого потрібно заземлення

Дотики працівника до струмопровідних частин електроустановки, які знаходяться під напругою, або ж до частин, що знаходяться під напругою, з причини порушення ізоляції, можуть призвести до ураження електричним струмом. Внаслідок удару струму людина може втратити свідомість, можуть перерватися дихання та кровообіг. Можливий навіть смертельний результат. Це може відбутися при ураженні струмом при напрузі від 12 В та більше.

Для запобігання таких наслідків навмисно та встановлюється захисне заземлення електричних установок. Його функція – захист людини від ураження електричним струмом, при його дотику корпусу, або іншим частинам установки під напругою. Чим менше опір пристрою заземлення, тим краще.

Заземлення електричних установок

При виникненні порушення ізоляції між фазою та корпусом установки, її корпус може виявитися під напругою. Якщо в цей час до корпусу доторкнувся людина – струм, що пройшов через нього, не представляє небезпеки, так, як основна частина його піде по захисного заземлення, яке має дуже малим опором. Захисне заземлення складається з заземлювача (група металевих провідників, що мають безпосередній контакт із землею) та заземлюючих провідників (металеві провідники, що зв'язує заземлюються частини електричної установки з заземлителем).

Склад заземлення та його застосування

Заземлители бувають двох видів – природні та штучні. Природні – це металеві елементи будівель та споруд, капітально з'єднані з землею. Штучні – це можуть бути сталеві труби, стрижні, кутки, довжиною від 2,5 м, вбиті в землю, з'єднані між собою за допомогою сталевих смуг, або дроту за допомогою зварювання, або зборки.

Заземляющие провідники являють собою, найчастіше, мідні, або сталеві шини, з'єднані з корпусами електроустанов болтами, або зварюванням.

Захисне заземлення обов'язково потрібно встановлювати на металеві корпуси трансформаторів, електричних шаф, щитів, електричних машин.

На закінчення статті відзначимо, що для захисту персоналу від ураження електричним струмом, крім захисного заземлення, застосовуються захисні засоби: діелектричні рукавички, інструменти з ізольованими ручками, гумове взуття, гумові захисні килимки, попереджувальні плакати та таблички.

Для попередження нещасних випадків потрібно регулярно контролювати технічний стан ізоляції проводів в електроустановках та проводити контрольну перевірку контуру заземлення. Ізоляцію проводів та струмопровідні компоненти, перед використанням, оглядають в новому обладнанні, а також після тривалої перерви в його роботі. Профілактичний контроль необхідно проводити не рідше, ніж один раз на три роки.

Назад в: Заземлення, Електрика 21-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті