+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Технологія WebRTC – конфіденційність даних від Mozilla

Технологія WebRTC – конфіденційність даних від Mozilla

Системи обміну миттєвими повідомленнями та відеочати стали невід'ємними супутниками практично кожної сучасної людини. Згідно з дослідженням, яке провів Інститут аналізу громадської думки, розташований у Німеччині, понад 25 мільйонів жителів тільки Європи активно користуються різними сервісу такого роду.

І звичайно ж із-за цього постійно з'являються нові сервіси та програми, що дозволяють людям комфортно обмінюватися інформацією і файлами. Нове слово в цій сфері – технологія WebRTC. Більшість додатків і сервісів, такі як Skype, Facebook, ВКонтакте, Viber робить ставку на окремо встановлений клієнт, тоді як компанія Mozilla інтегрувала в свій інтернет-браузер модуль, що дозволяє запускати аудіо і відео чати в процесі серфінгу по максимально простою схемою.

Основна відмінність технології WebRTC – створення прямого з'єднання між двома браузерами, що дозволяє забезпечити максимальну конфіденційність даних, так як в їх обробці не беруть участь сторонні сервера. Окремо варто сказати про те, що не потрібна ніяка реєстрація. Спочатку ця технологія, як і більшість web-інновацій, розроблялася компанією Google, яка опублікувала початковий код першої реалізації цієї технології ще в 2011 року. Зараз Firefox має движком WebView 3.6, який може використовуватися як на декстопах, так і на мобільних пристроях, що працюють на платформі Android 5.0. На даний момент вже запущений і формування процес стандартизації технології WebRTC. Цей процес був ініційований W3C.

Технологія WebRTC

Особливо актуально стоїть питання про вимоги до ресурсів. І тут технологія WebRTC виграє у конкурентів. Їй не потрібно високошвидкісне з'єднання, не потрібні великі обсяги оперативної пам'яті на мобільних пристроях.

Пов'язано це з тим, що в процесі роботи взаємодіють три движка, що відповідають кожен за свою функцію:

  • перший движок стискає відео;
  • другий втискає аудіо;
  • третій відповідає за синхронізацію і передачу даних;

Нагадуємо, що розмова ведеться безпосередньо між двома користувачами і всі дані передаються в зашифрованому вигляді, що дозволяє забезпечити максимальну приватність даних. Дані передаються за допомогою протоколу Secure Real-time Transport Protocol. Деякі мережі не дозволяють використовувати цей протокол у зв'язку з корпоративними обмеженнями, однак і тут творці технології WebRTC передбачили вихід. В якості альтернативи використовується проміжне використання TURN-сервера. Активне впровадження цієї технології ведеться такими компаніями, як Google і Mozilla, компанія Apple поки залишається в стороні не публікуючи інформацію про впровадження цієї технології в свій Safari.

Microsoft ж, будучи власником сервісу Skype, чия робота прив'язана до облікових записів і окремому клієнту пішла іншим шляхом. Цей монстр IT-індустрії вирішив кинути частину своїх сил на розробку власної технології ORTC, яка буде інтегрована у встановлені браузери операційних систем сімейства Windows.

Назад в: Передача даних, В світі 26-09-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Хмарні гаджети для «розумного» будинку від TP-LINK
Хмарні гаджети для «розумного» будинку від TP-LINK

Компанія TP-LINK представила мережеві гаджети для «розумного» будинку HS200, HS110 та HS100 серії Smart Home. Новинки передбачається...

Нові комутатори D-Link з підтримкою PoE
Нові комутатори D-Link з підтримкою PoE

Виробник D-Link презентував нові бюджетні некеровані комутатори DES-1018MP та DES-1018P з підтримкою технології PoE, призначені для...

Бездротові роутери стандарту 802.11ас нового покоління
Бездротові роутери стандарту 802.11ас нового покоління

Виробник TP-link представив нові бездротові роутери Archer C3200 та C2600 стандарту 802.11ac. Обидві новинки використовують сучасні бездротові...

Всі новини