+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Активне мережеве обладнання: комутатор та маршрутизатор

Активне мережеве обладнання: комутатор та маршрутизатор

Серед активного мережного обладнання слід виділити такий пристрій, як маршрутизатор або, як його ще називають – роутер (router). Маршрутизатор на даний час став незамінним елементом конфігурації домашніх та офісних локальних мереж. Так що ж таке маршрутизатор?

Маршрутизатор – активне мережеве обладнання, який організовує обмін даними між ПК, а також між комп'ютерними мережами складанних з декількох ПК. при створенні локальної мережі в невеликому офісі або будинку роутер функціонує, як пристрій між глобальною та локальною мережею. Сигнал від Internet-провайдера приходить на пристрій. Він, у свою чергу, завдяки зробленим налаштуванням з боку системного адміністратора передає пакети вже мережевого рівня по мережі.

Робота обладнання

У звичайному варіанті маршрутизатор використовує адресу абонента мережі та передає його у відповідності з вказаними параметрами у таблицях, завдяки налаштованим даними маршрутизації. Якщо отримана адреса не знайдена, то пристрій скидає цей пакет та переходить до чергового мережевого пакету. Процес визначення маршруту буває динамічним, який оновлює запис за участю протоколів маршрутизації IS-IS, RIP, BGP, IGRP, OSPF, EIGRP.

Маршрутизація буває також статичною. Вона використовує в цьому випадку примусові записи у таблицях, внесені адміністратором мережі. Роутер може бути заздалегідь створеним для виконання цих завдань та запрограмованим на базі комп'ютера.

Маршрутизатори обмежують навантаження на локальну мережу, дробивши її на більш дрібні домени. Вони можуть об'єднувати мережі взаємовиключних типів або ж мережі з різними протоколами, для доступу в Internet, завдяки фільтрації.

WiFi-роутер

Крім цього, WiFi-роутери здатні маршрутизувати мережу по бездротовому каналу. Складно було уявити ще з десяток років тому, що майже в кожному будинку або офісі комп'ютери та ноутбуки, та решта офісної техніки буде позбавлена проводів. По бездротовому каналу інформація передається в кілька разів швидше, ніж по кабелю.

Крім маршрутизаторів для управління мережами використовуються мережеві комутатори (свитчи) та мережеві концентратори (хаби). У чому відмінність цих пристроїв від роутера?

Світч здатний з'єднувати декілька вузлів за адресами в межах тільки однієї мережі. Він пересилає інформацію прямо абоненту й застосовує при цьому широкомовний трафік по вузлах локальної мережі. Швидкість передачі даних у комутаторів досить висока. Маючи в своєму списку мережеву адресу, від якого був раніше отриманий пакет, пристрій відправляє його прямо за призначенням до хосту, а не виробляє трансляцію передачу на всі порти мережі. Цей список адрес у світча весь час оновлюється.

Мережевий концентратор (хаб) об'єднує в локальну мережу пристрої Ethernet, USB, FireWire за допомогою витої пари, коаксіального кабелю, або оптоволокна. Хаб не запам'ятовує мережеві адреси та не володіє засобами буферизації. Він розсилає пакети на всі порти та все активне мережеве обладнання відразу, тим самим збільшує навантаження на мережу. З цим пристроєм безпека мережі дуже ненадійна. Тому використання хабів при побудові локальних мереж небажано.

Роутери виконують одночасно кілька функцій: він захищає мережу від небажаного проникнення ззовні, обмежувати доступ до деяких сайтів користувачів, дозволяє автоматично розподіляти IP-адреси в мережі. Тому для побудови локальної мережі використовують такі види активного мережевого обладнання, як маршрутизатор та комутатор.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 01-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Що таке цифрова передача даних?
Що таке цифрова передача даних?

Передача даних по мережі за своєю суттю є фізичною перенесенням інформації у вигляді сигналу від однієї точки до іншої або від точки до...

Прокладка оптичного кабелю: особливості монтажу
Прокладка оптичного кабелю: особливості монтажу

Для введення кабелю в тех. приміщення допустимо як використання існуючих технологічних отворів, в тому числі слухових вікон, так і буріння...

Як обробляють кінці оптичного кабелю?
Як обробляють кінці оптичного кабелю?

В рамках цієї статті ми хочемо розглянути такий спосіб з'єднання різних комутаційних елементів ВОЛЗ як коннектор-коннектор. Він заслуговує на...

Всі статті