+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Для чого потрібний блискавкозахист промислових будівель?

Для чого потрібний блискавкозахист промислових будівель?

Грози та розряди блискавок – явище досить часте у наших широтах. Багато збитків доставляють блискавки, потрапляючи в будь-яку будівлю, або споруду. Руйнування, пожежі, небезпека для здоров'я та життя людей, повне псування майна – це далеко не весь список «неприємностей», що доставляе попадання блискавки. Розряд блискавки здатний легко зруйнувати найміцнішу будівлю, або промислову споруду. Єдиним захистом під час грози, є тільки система блискавкозахисту.

Фактично, блискавкозахист промислових будівель майже нічим не відрізняється від побудови систем грозозахисту, використовуваних для будь-яких інших видів споруд. Різниця полягає у розмірах будівель, у визначенні категорії до якої вони належать, у призначенні будови, та типу грунту, на якій вони зведені. Отже, до вибору системи блискавкозахисту, а також її пристрою необхідно виробляти специфічний підхід, який базується на конкретному розрахунку.

Пристрій системи блискавкозахисту містить в собі дві підсистеми – зовнішню та внутрішню. Зовнішня підсистема виробляє захист від прямих влучень блискавки, приймаючи на себе розряд струму та забираючи його в землю за допомогою струмовідводу, не приносячи ніякого збитку будівлі та людям у ньому перебувають.

Система блискавкозахисту

Призначення внутрішньої підсистеми блискавкозахисту – нівелювати електромагнітний імпульс, що виникає при прямих, або віддалених ударах блискавок, що впливає на чутливі вузли усередині будівлі, цим захищаючи та людей від уражень електричним струмом. Обидві підсистеми, використовувані синхронно, допомагають максимально захистити промислові будівлі, уникнути негативних наслідків, можливих під час грози.

Базові вимоги до промислової блискавкозахисту

Будинки, віднесені до категорій (I-III) обов'язково повинні бути захищені від прямих ударів блискавок та впливу високого потенціалу через металеві комунікації. Усередині промислових будівель необхідно провести всі можливі заходи щодо вирівнювання різниці потенціалів. Всі правила, інструкції та рекомендації щодо проектуванню блискавкозахисту, регламентовані законодавством, вимагають передбачити максимальний захист для промислових будівель та споруд, при цьому звернути особливу увагу на характер споруд та матеріалів, використовуваних в будівництві, типу грунту для вибору оптимального рішення завдань захисту від блискавок.

Таким чином, грамотно спроектована та змонтована система блискавкозахисту промислового будинку дасть можливість уникнути проблем, що відбуваються у результаті ураження будівлі електричними розрядами блискавки, попередить можливий збиток та допоможе врятувати життя, та здоров'я людей, що знаходяться під час грози у промисловій будівлі, або ж біля неї.

Назад в: Блискавкозахист, Електрика 12-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Заземлення та внутрішній блискавкозахист житлового будинку
Заземлення та внутрішній блискавкозахист житлового будинку

Заземлення та внутрішній блискавкозахист житлового будинку – це відповідальна й серйозна справа, оскільки пов'язана із гарантуванням безпеки...

Навіщо потрібна блискавкозахист металочерепиці?
Навіщо потрібна блискавкозахист металочерепиці?

Дах з металочерепиці, як інші металеві предмети може бути схильна до впливу електричних розрядів. Металеві покриття та вироби не тільки здатні...

Які бувають види блискавкозахисту?
Які бувають види блискавкозахисту?

Сьогодні блискавкозахист є цілим інженерно-технічним комплексом обладнання для нівелювання, або запобігання небезпечних впливів від розрядів...

Всі статті