+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Які бувають типи пожежних сповіщувачів?

Які бувають типи пожежних сповіщувачів?

Система пожежної сигналізації призначена для своєчасного виявлення місця виникнення пожежі та формування інформаційних сигналів для систем оповіщення та протипожежного захисту. Головною вимогою до будь-якої протипожежної системи є максимальна швидкість реагування на будь які прояви задимленості чи спалаху вогню, оскільки при пожежах кожна секунда може вартувати людське життя. Швидкість спрацьовування протипожежної системи на пряму залежить від надійності пожежних давачів та якості їх встановлення. У даній статті міститься відповідь на питання, які бувають типи пожежних сповіщувачів та принцип їх роботи.

Типи пожежних оповіщувачів

Розглянемо основні типи сповіщувачів.

Оповіщувачі задимленості. Оскільки будь які прояви пожежі супроводжуються появою диму, то доцільним є використання димових датчиків. Вони бувають декількох видів (в залежності від методу виявлення диму).

Іонізаційні димові оповіщувачі. Принцип роботи пожежних оповіщувачів працює таким чином, що під час появи диму відбувається іонізація повітря оповіщувачем, виникає потік заряджених частинок (електричний струм). Частинки диму заважають вищезазначеного руху іонів повітря в оповіщувачі, і в результаті струм зменшується, а це свідчить про виникнення пожежі.

Сповіщувачі

Оптико-електронні димові оповіщувачі. Працюють за рахунок ефекту розсіювання інфрачервоних променів в задимленому середовищі. Суть полягає в тому, що є елемент який випромінює інфрачервоні промені та приймач цих променів. В не задимленому приміщенні коефіцієнт відбиття даних променів буде значно меншим ніж у приміщенні з димом.

Теплові оповіщувачі. Простота у виготовленні таких оповіщувачів сприяє їх широкому розповсюдженню. Принцип роботи полягає у виявленні швидкого зростання температури. Елементами теплових оповіщувачів вимірюється абсолютна та відносна зміна температури в приміщенні, аналізуючи які давач вирішує чи подавати тривожний сигнал.

Комбіновані оповіщувачі. Поєднюють властивості та функціональні можливості двох попередніх типів оповіщувачів. Значно вигідніші у використанні, оскільки не потрібно встановлювати два типи оповіщувачів, а показники надійності нічим не поступаються ні тепловим оповіщувачам, ні димовим.

З постійним розвитком інноваційних технологій на ринку постійно з’являються нові методи та типи пожежних сповіщувачів для виявлення та усунення пожеж. Одним із таких інноваційних рішень є відеокамери, які можуть розпізнавати загорання. Інтелектуальна система аналізує зображення та у випадку появи полум’я на картинці – відразу вмикає тривожний сигнал. За попередніми аналізами на практиці дана камера дає змогу реагувати на вогонь в рази швидше ніж різного роду класичні оповіщувачі.

Назад в: Охоронна сигналізація, Безпека 26-04-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Типи датчиків охоронної сигналізації
Типи датчиків охоронної сигналізації

Охоронна сигналізація (ОС) – це система, що включає в себе комплекс технічних засобів або різноманітних пристроїв, які призначені для виявлення...

Які бувають датчики охоронних систем?
Які бувають датчики охоронних систем?

Захисні системи в наш час набувають все більшої популярності, особливо такі різновиди сповіщувачів охоронної сигналізації, як датчики. Які...

Датчики охоронних систем: огляд та принцип роботи датчиків
Датчики охоронних систем: огляд та принцип роботи датчиків

Датчики охоронних систем відіграють найважливішу роль у безпеці кожної людини, адже саме вони виявляють тривожні події та являються «очима» та...

Всі статті