+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Методи та засоби передачі даних

Методи та засоби передачі даних

Передача даних – фізичний процес. За фактом інформація переміщується від джерела до приймача.

Вона існує тільки в момент передачі. До та після передачі інформація знаходитися у вигляді статичних даних. У момент, коли дані затребувані, вони стають інформацією.

При застосуванні технічних методів передачі даних між джерелом та приймачем повинен знаходитися носій, здатний довгостроково зберігати інформацію, з якого її можна в будь-який момент вважати.

Носії бувають наступних видів:

  • магнітні стрічки;
  • жорсткі диски;
  • флеш-накопичувачі;
  • оптичні диски.

Методи та засоби передачі даних

Найбільш прийняті методи передачі даних - за допомогою імпульсів: магнітних, електричних або світлових. Будь-який з цих методів має свої особливості та спрямований на конкретного споживача.

Магнітні імпульси сьогодні найчастіше застосовуються для медичних досліджень. Вони фіксують та передають інформацію про внутрішніх органах. Це, наприклад – МРТ (магніторезонансний томограф) та інші види дослідження. Зараз вже канули у минуле бобіні та касетні магнітофони. Подекуди ще застосовуються комп'ютерні дискети (теж магнітний носій).

Комп'ютерні дискети

Електричні імпульси використовується дуже широко в повсякденному житті. Це і телевізор, і монітор, і сигналізація та багато інших. Електричні імпульси можуть передавати аналоговий або цифровий сигнал, і навіть відразу кілька сигналів.

Світлові імпульси, як спосіб передачі інформації, мають багаторазовий пріоритет у швидкості. У оптоволокні світловий імпульс може передавати дані зі швидкістю 1 Гбіт/с, практично без втрат.

На даний момент величезну популярність набувають бездротові методи передачі даних. Виробляється вона за допомогою вузькосмугових та широкосмугових радіохвиль.

Найбільш відомі способи передачі інформації без участі проводів – це технології:

  • бездротові персональні мережі – WPAN;
  • локальні бездротові мережі – WLAN;
  • бездротові мережі масштабу міста – WMAN.

У бізнесі та вдома широко використовуються пристрої, що використовують технології Wi-Fi. Не можна не відзначити всіма улюблені мобільні телефони. Обмін даними між ними проводиться із застосуванням протоколів WAP та GPRS. Ці протоколи пов'язані з мобільним зв'язком GSM-стандарту. Стандарт CDMA підтримує передачі даних третього та четвертого покоління, 3G, 4G. Часто використовується для пристроїв мобільного доступу в Internet.

Методи та засоби передачі даних весь час стають більш досконалими. Цифровий зв'язок стає швидше та якісніше, розширюється кількість користувачів. В європейських державах, у соціальні програми розвитку закладаються кошти на розширення інформатизації населення. На сьогоднішній день в Україні, на жаль, цьому питанню приділяється занадто мало уваги, але є надія, що ситуація може змінитися.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 25-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
WI-FI та Bluetooth: бездротові мережі передачі даних
WI-FI та Bluetooth: бездротові мережі передачі даних

На сьогоднішній час, у зв'язку з інтенсивним розвитком цифрових технологій, все більшої актуальності набувають бездротові мережі передачі даних...

Як працюють оптоволоконні лінії?
Як працюють оптоволоконні лінії?

Зараз інформація (відео, аудіо та інша) передається в основному в оцифрованому вигляді, при цьому оптоволоконні системи є кращими. На суші в...

Етапи впровадження бездротових мереж Wi-Fi
Етапи впровадження бездротових мереж Wi-Fi

Впровадження бездротових мереж Wi-Fi, не залежно від типу приміщення, де вони будуть розгорнуті, відбувається в кілька етапів:...

Всі статті