+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Типи охоронно-пожежної сигналізації

Типи охоронно-пожежної сигналізації

Охоронно-пожежна сигналізація (ОПС) є одним з головних елементів системи безпеки для будь-якого офісу. Так як охоронна та пожежна сигналізації мають багато спільного, їх стали об'єднувати в одну систему (алгоритми обробки інформації, передають дані поодним та тим же каналам).

Головним завданням охоронно-пожежної сигналізації є своєчасне виявлення позаштатних ситуацій та своєчасне оповіщення про ці події, з фіксацією місця та часу події (виникнення пожежі, незаконне проникнення на об'єкт, що охороняється).

Існують різні типи охоронно-пожежної сигналізації. Системи ОПС діляться на аналогові, адресні та комбіновані.

В аналоговій системі при спрацьовуванні датчика передається сигнал по всьому шлейфу. У адресних неопросних системах немає можливості автоматичного контролю датчиків. Адресно-опитувальна система має переваги перед аналоговими та адресними неопроснимі системами.

Принцип роботи цих систем полягає в тому, що ППК (прилад приймально-контрольний) періодично проводить опитування всіх датчиків, приєднаних до нього за допомогою шлейфів. Це дозволяє з одного боку, постійно контролювати працездатність датчиків, а з іншого боку, виявляти безпосереднє місце НП.

Комбінована система (адресно-аналогова) дозволяє підключати будь-який тип датчиків, ППК визначає їх, навіть якщо вони включені в один шлейф. Також ця система дозволяє без великих витрат та швидко вносити зміни, але вона дорожча попередніх.

Аналогові сигналізації

Як правило, в силу невеликої охороняється площі, в офісі використовують аналогові системи. У аналогових сигналізацій сигнал з ППК, не йде на централізований пульт охорони, а оповіщає внутрішній пост охорони шляхом світлозвуковою сирени. За допомогою індикації інформація також дублюється по GSM-каналу за допомогою дозвону по запрограмованим номерами телефонів. На кожну охоронювану двері та на кожне охороняється вікно необхідно встановити магнітні сповіщувачі.

Магнітний сповіщувач

Магнітний сповіщувач - служить для виявлення відкриття дверей, воріт, вікон. Принцип роботи сповіщувача заснований на роботі герконового датчика.

У приміщеннях з вікнами рекомендується встановити комбіновані датчики (інфрачервоний та акустичний), а в приміщеннях без вікон – пасивні інфрачервоні датчики. Згрупувати їх, згідно охоронюваним зонам, та підключити до ППК допомогою кабельної проводки. Наступним етапом потрібно встановити диференціальні теплові сповіщувачі в кожному приміщенніта коридорах, а також ручні сповіщувачі пожежні в коридорах, згрупувати їх в пожежники шлейфи сигналізації та підключити до ППК.

Прилад приймально-контрольний не варто розміщувати в загальнодоступних місцях та краще закріпити в кімнаті охорони. Підключити до ППК світлову та звукову сирену та зміцнити її в місці, звідки сигнал буде чути в будь-якому віддаленому куточку офісу. Необхідно також зробити заземлення ППК та шлейфів сигналізації шляхом з'єднання їх з заземлювальним провідником.Заживити ОПС потрібно від джерела живлення постійного струму 12В, а також передбачити, щоб це харчування було безперебійним. Проводиться налаштування ППК з урахуванням особливостей об'єкту та побажань замовника.

Назад в: Охоронна сигналізація, Безпека 02-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Яке вибрати устаткування для охоронної сигналізації?
Яке вибрати устаткування для охоронної сигналізації?

На сьогоднішній день, зростає попит на встановлення обладнання охоронної сигналізації. Автономна система призначена для того, що б...

Як працює охоронно-пожежна сигналізація?
Як працює охоронно-пожежна сигналізація?

Хочеться відзначити те, що останнім часом значно підвищується попит на охоронно-пожежну сигналізацію. ОПС (охоронно-пожежна сигналізація) –...

Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення
Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення

Основним призначенням системи оповіщення є своєчасне повідомлення знаходяться на території, що охороняється людей про виникнення пожежі та...

Всі статті